Öğretmen Diyarı

Öğrencileri \'kızlı erkekli\' oturtan öğretmene soruşturma

HATAY - Hatay Kırıkhan Yatılı Bölge Okulu'nda öğretmenlik yapan Eylem Bab hakkında, öğrencilerini 'kızlı erkekli' oturtuyor diye soruşturma açıldı. 4 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan Eylem Bab, Başbakan Erdoğan'ın 'kızlı erkekli' çıkışının ardından hedef haline geldi.

OTURMA PLANLARINI DÜZELTİN
Birgün gazetesinden Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre, okul Müdürü Ali Rıza Yılmaz ve Beden Eğitimi Öğretmeni Süleyman Abdioğlu, öğrencilerin birlikte oturduğu uygulamadan rahatsızlıklarını dile getirdi.

Müdür Yılmaz, 'sınıf yerleşim planları' konulu bir yazı kaleme alarak, öğretmenlere gönderdi.

Yazı aynen şöyle: "Öğrencilerden gelen şikâyet ve velilerden gelen dilekçelerden anlaşıldığına göre sınıflarda öğrencilerin kızlı erkekli oturtulduğu anlaşılıyor. Bu şekilde uygulamanın yapılmaması gerekiyor. Sınıf rehber öğretmenlerinin yapacağı yerleşim planlarının okul müdürüne bir nüshasını onaylatıp bir nüshasını sınıfa asmaları, öğretmenlerin de bü plana uymaları hususunda gereğini önemle rica ederim."

'NEDEN BÖYLE OTURTUYORSUN'
Eylem Bab, bu yazı doğrultusunda sınıfın yerleşim planını değiştirdi. Bab hakkında kızlı erkekli oturan öğrencileri notla tehdit ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı ve ders verdiği sınıf da elinden alındı. Okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Turan da, Eylem Bab'a 'Neden öğrencileri kızlı erkekli oturtuyorsun. Sen Başbakana muhalif misin?' dedi.

 

yurtgazetesi.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim