Öğretmen Diyarı

Öğrencileri kapılarda önemli isimler karşılıyor
 Gaziantep’in İslahiye İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almalarını sağlamak için sınıf kapılarını geçmişten günümüze Türkiye’nin önemli şahsiyetlerinin resimlerini giydirip merdivenlere ise öğrencilere hiç unutmamaları gereken davranışları hatırlatan sözler yazdı.

İslahiye Cumhuriyet Ortaokulu’nda görev yapan öğretmenler, derslerde öğrettikleri konuların öğrencileri tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak için sınıf kapılarından yararlanıyor. Okulun merdivenlerinde Paylaşmak, Hoşgörü, Sorumluluk, Barış ve Dürüstlük gibi sözler yer alırken ‘Kültür Sokağı’ dövizi asılı koridordan sınıflarına giden öğrenciler, ‘Hacı Bektaşi veli dersliği’, ‘Fatih Sultan Mehmet Dersliği’, ‘İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy dersliği’ ve ‘Yunus Emre dersliği’ gibi resimli konuyla ilgili sözlerin yer aldığı giydirmelerin yapıldığı kapılardan sınıflarına giriyorlar.

Okul Müdürü Murat Kurşun, okul bünyesinde yapılan bu çalışmayla öğrencilerin, farkına varmadan gizli öğrenme tekniği ile eğitim aldıklarını ve bilgilerini daha iyi pekiştirdiklerini söyledi. Kurşun, "Bu çalışmalarımızın amacı değişimle soru soran, merak eden, araştırma ve gözlem yapan, kendisini iyi ifade eden öğrenciler yetiştirmek. Her gün teneffüslerde okul koridorlarını kullanan öğrencilerimiz sınıflarına merdivenlerle çıkarken olması gereken değerleri hatırlarken gizli öğrenme sayesinde farkında olmadan, tamamen alışkanlık ve tekrar sayesinde belirli unsurları öğreniyorlar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza fırsat buldukça daha iyi imkanlar sunmaya çalışacağız. Bu çalışmaların hazırlanmasında emeği geçen öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim