Öğretmen Diyarı

Öğrencilere Ücretsiz Dershane Hizmeti
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün girişimleriyle Necip Fazıl Kısakürek (NFK) Gençlik Merkezi bünyesinde merkezde eğitimler ücretiz olarak veriliyor. Gençlerin merkezde eğitim görmeleri için sosyal yardımlaşma ve okul müdürlerinin tespitlerinden yararlanan Gençlik Merkezi, şehit ve gazi yakınlarının çocuklarına da öncelik tanıyor. 
Eğlenerek eğitim veriliyor

NFK Gençlik Merkezi Koordinatörü Muhittin Karakuş ise, "Maddi imkanları kısıtlı olan ailelerimizin 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden bir yıl boyunca ücretsiz olarak okula takviye kurs veriyoruz" dedi.

Lise ve üniversite öğrencilerini de merkeze üye yaptıklarını, kendilerine verilen üye kartı ile onlarında sosyal anlamda ücretsiz olarak merkezden yararlanmalarını sağladıklarının anlatan Karakuş, şöyle konuştu:

"Geride bıraktığımız yaz tatilinde 400 öğrenci 2 ay boyunca ücretsiz olarak Bağlama, İngilizce, diksiyon, matematik, mental aritmetik, org- gitar, satranç ve bilgisayar kurslarına katıldı. Sene içerisinde yaptığımız sosyal programlarla anasınıfından üniversiteye kadar tüm öğrencilerimizle, okullarımızla ve velilerimizde aynı duygu ve düşüncenin etrafında sık sık bir araya gelmenin gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşadık."

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise sosyal içerikli projelerle Türkiye'ye örnek olmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye'nin geleceği olan gençlere yeni bir eğitim yuvası kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
 
egitim ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim