Öğretmen Diyarı

Öğrencilere toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi
 Bursa’nın Nilüfer Belediyesi’nde, 5 bin 600 öğrenciye “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Toplumsal Şiddet ile Mücadele” eğitimi verdi.
Toplumsal bilinçlenme konularında bir çok projeyi yaşama geçiren Nilüfer Belediyesi, bu yönde önemli bir çalışmaya daha imza attı. Nilüfer Belediyesi, 2015-2016 eğitim öğretimi dönemi süresince  kentteki 24 okulda öğrencilere yönelik, "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele" eğitimi verdi. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimler, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli sosyolog ve psikologları tarafından gerçekleştirildi. Eğitimlerde, toplumsal cinsiyet, cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği çerçevesinde toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin nasıl inşa edildiği ve kadına yönelik şiddetin boyutları konusunda öğrencilerin bilinçlenmesi sağlandı.

Yıl boyunca süren eğitimlerde Nilüfer’deki 24 okuldan toplam 5 bin 600 öğrenci katıldı.

Nilüfer Belediyesi tarafından verilen eğitimlerde, kadınlık ve erkeklik algısının toplumsal alanda nasıl kurgulandığı, bunun sonucunda kadına yönelik şiddetin nasıl ortaya çıktığına yönelik farkındalık kazanmaları sağlandı.

Nilüfer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin süreceği kaydedildi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim