Öğretmen Diyarı

Öğrencilere Özel Ders Tuzağı

Kapatılan dershanelerin yerine MEB tarafından açılan ücretsiz kurslara ilginin fazla olması nedeniyle bazı öğretmenler tarafından velilerin çocugunun daha nitelikli eğitim alabilmesi için özel ders alması için teklifte bulunuyor. Böylece öğrenci velileride çocugunun daha iyi eğitim alabilmesi için bu öğretmenlerden özel ders almaya başlıyor.

 

Hükümet, özel dershanelerin kapatılması kararını aldı.Devlet okullarında 5 milyon öğrenciye ücretsiz kurs verileceğini açıkladı. Ancak, milyar dolarlık sektörden payını almaya alışmış bazı öğretmenler, tatlı paradan vazgeçemedi. Apartman katlarına asılan "Etüd merkezi"tabelalarının yanı başını "Özel ders verilir" ilanları süsledi. Hiçbir denetim ve kontrole tabi olmayan bu kuruluşlar, tutturabildiği fiyata öğrenci kabul etti. Bunu gören öğretmenler de harekete geçti. Okulların açılmasıyla birlikte velilerle temas kuruldu. "Özel ders" adı altında çocukları evine çağırdığı tespit edildi. Çocuğunun zarar görmemesi için adının gizli tutulmasını isteyen bir veli, şunları söyledi: "Küçük oğlum henüz birinci sınıfa gidiyor.

 

 

VELİLERDEN ÇAĞRI 

Okul açıldıktan 15 gün sonra öğretmeni haber göndermiş. Gidip görüştük. Özel ders verebileceğini söyledi. Aylık 250 lira gibi bir ücret istedi. Büyük oğlanın resim öğretmeni de aynı teklifte bulundu. "Yahu" dedik, "Bu çocuk ressam mı olacak ki özel ders vermek istiyorsun!" Bakanlığın bir an öncebu gidişe dur demesini bekliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim