Öğretmen Diyarı

Öğrenciler, öğretmenlerinin montunu sırayla giyerek ısındılar

Törende üşüyen halk oyunları ekibi öğrencileri, öğretmenlerinin montunu sırayla giyerek ısındı.

Galip Güpgüpoğlu Çok Programlı Lisesi'nin bahçesindeki törene Vali Erol Ayyıldız, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan, Özcan Ulupınar, hayırsever işadamı Rifat Güpgüpoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Rifat Güpgüpoğlu, eğitim okyanusuna iki damla daha kattığı için mutlu olduğunu söyledi. Büyükşehirlerde de eğitim yatırımlarının bulunduğunu belirten Güpgüpoğlu, "İhtiyacı olan küçük beldelerdeki küçük yatırımlar bizi daha çok mutlu ediyor. Eğitime katkıda bulunmak, fakir ve ihtiyaç sahibi öğrenciye yardım etmek, okulların her türlü ihtiyaçlarına yardımcı olmak bana mutluluk veriyor. Her şeyi devletten beklememek gerekir. O nedenle imkanlar nispetinde okullara herkesin maddi ve manevi yardımda bulunması gerekir" dedi.

Fenerbahçe taraftarı olduğu belirtilen Rifat Güpgüpoğlu, konuşmasının ardından okulların sarı, lacivert ve yeşil rengine boyatılmasıyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine ise "Farklı olması için böyle boyatıyoruz" dedi.

ÖĞRENCİLER ÜŞÜDÜ

Konuşmalar sırasında halk oyunları gösterisi için bahçede bekleyen Çaycuma Ticaret Sanayi Odası Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri soğuk hava nedeniyle üşüdü. Öğretmenleri Nilgün Çelik, öğrencilere montunu verdi. Montu giyen kız öğrenci, bir süre sonra montu çıkarıp üşüyen diğer öğrenciye verdi. Öğrenciler bu şekilde sırayla montu giyerek ısınmaya çalıştı. Konuşmalardan sonra öğrencilerin halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi.

Ardından Vali Erol Ayyıldız, hayırsever işadamı Rifat Güpgüpoğlu'na plaket verdi. Daha sonra 9 derslikli lise ve yaklaşık 300 metre uzaklıktaki 8 derslikli ilkokulun ek binalarının açılışı yapıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol