Öğretmen Diyarı

Öğrenciler öğretmenlerine en güzel mektubu yazmak için yarışacak

Geçen yıl ilki düzenlen 'Canım Öğretmenime Mektup Yarışması’nın bu yıl ikincisini yapılıyor. Sebat Eğitimciler ve Yazarlar Derneği (SEYDER) tarafından üç farklı kategoride yapılacak mektup yarışmasına, ilkokul 3 ve 4’üncü sınıf ,ortaokul 6, 7 ve 8’inci sınıf ile lise 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri katılabilecek. Katılımcıların mektuplarla birlikte en geç 22 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge bölümüne veya dernek merkezine başvuru yapmaları gerekiyor. Yarışmada dereceye giren öğrenciler tablet bilgisayar, akıllı telefon, fotoğraf makinesi ve bisiklet gibi hediyelerle ödüllendirilecek.

SEYDER Başkanı Ufuk Çiçek, mektup yarışmasıyla öğrencilerde öğretmenlerine karşı sevgi ve saygı duygusu aşılamayı amaçladıklarını belirtti. Günümüzde, gelişen teknolojiyle mektup yazma geleneğinin unutulduğunu anlatan Çiçek, şöyle konuştu:
“Unutulmaya yüz tutan mektup yazma geleneğini bu yarışma ile yeniden yaşatmak, öğrencilerin mektup yazma ve düşünce zarafetini geliştirmek, mektup yoluyla öğrencilerde öğretmenlik mesleğine ve öğretmenlerine karşı sevgi ve saygı duygusu oluşturmak amacıyla 'Canım Öğretmenime Mektup' yarışmasının bu yıl ikincisini düzenledik. Geçen yıl yarışmamıza çok büyük bir katılım oldu. Dereceye giren öğrencilerimize muhteşem bir gece ile ödüllerini verdik. Bu yıl da yarışmaya ilginin katlanarak artacağını umuyoruz.”


Haber Kaynağı: http://www.hurriyet.com.tr/egitim/25003565.asp

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim