Öğretmen Diyarı

Öğrenci sayısı 10\'un altına düşen okul açık kalacak

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde 70 yıldır eğitim veren, öğrenci sayısının 10'un altına düşmesi üzerine kapatılacağı açıklanan Turgut İlkokulu'ndaki eğitimin, 2014-2015 öğretim yılı sonuna kadar süreceği öğrenildi.

Kapatılma kararı alınan ilkokuldaki velileri müjdeli haber


Turgut Mahallesi'ndeki bir öğretmenin görev yaptığı 3 derslik ve bir lojmanı olan Turgut İlkokulu'nda 11 öğrenciden 4'ü ailelerinin Marmaris'e taşınması nedeniyle kayıtlarını aldırdı. Okuldaki öğrenci sayısı böylelikle 7'ye düştü. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün 2012/20 sayılı genelgesi gereği öğrenci sayısı 10'un altında olan okulun kapatılıp, öğrencilerinin en yakın okul olan Orhaniye Mahallesi'ndeki İnci Narin Yerlici İlköğretim Okulu'na taşınmasına karar verildi.

 

Çocuklarının 5 kilometre mesafedeki başka bir okula gidecek olması velilerin tepkisine neden oldu. Velilere CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP'li Marmaris Belediyesi Meclis Üyesi Acar Ünlü de destek verdi. Milletvekili Demir, konuyu TBMM'ye taşıdı.

 

Çocuklarının yeni okula gitmesi icin hazırlık içinde olan velilere müjde geldi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin, velilerin tepkisini göz önüne alarak okulun bir sömestr daha devam etmesini uygun bulduğu öğrenildi. Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilerin yarın Orhaniye Mahallesi'ndeki İnci Narin Yerlici İlköğretim Okulu yerine kendi okullarında bir sömestr daha eğitim görecekleri belirtildi.

\"Doğan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim