Öğretmen Diyarı

Öğrenci, kafa atarak öğretmenin burnunu kırdı

Olay, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde geçtiğimiz perşembe günü meydana geldi. İddiaya göre, okulda nöbetçi olan öğretmen İhsan İ., ders zili çaldıktan sonra öğrencilerin ders için sınıflara girmesini sağladı. Ancak 9 sınıf öğrencisi C.A., zile rağmen sınıfa girmedi. Öğretmen İhsan İ. bunun üzerine öğrenciyi uyardı. Öğretmen İhsan İ., uyarılara rağmen sınıfa girmeyen öğrenci C.A.’yı koridorun başında duran müdür yardımcısının yanına götürmek istedi. Öğrenci C.A., kafa atarak öğretmen İhsan İ.’ye saldırdı. Öğrencinin attığı kafa öğretmenin burnuna isabet etti. Yüzü kan içerisinde kalan öğretmen İhsan İ.’nin burnu kırıldı. Kaldırıldığı hastanede burnuna 4 dikiş atıldıktan sonra taburcu edilen öğretmen İhsan İ.’ye bir süre iş göremez raporu verildi. Öğrencinin öğretmenini kafa atarak burnunu kırması hadisesi okulun güvenlik kameralarınca görüntülendi. Odunpazarı Kaymakamlığı, söz konusu görüntüleri incelemek üzere el koydu.

Öğretmen İhsan İ., kafa atarak burnunu kıran öğrenci C.A.'dan şikayetçi oldu. Söz konusu öğrencinin daha önce okula kelebek tabir edilen bıçak ve zincir getirdiği, bu sebeple çeşitli cezalar aldığı bildirildi.

SENDİKALAR TEPKİ GÖSTERDİ

Eğitim sendikaları, olaya tepki gösterdi. Eğitim-Bir-Sen Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Durna Gülşen, bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını istedi. Gülşen, “Eğitimciler olarak insan yetiştiriyoruz. Ancak yetiştirmeye, eğitmeye çalıştığımız yavrularımızın böyle anılmalarını istemiyoruz. Bu anlamda toplum olarak hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Gerçekleşen bu olay çok çirkindir.” şeklinde konuştu.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şükrü Erkoca ise "Maalesef, şiddet, bir öğrenci tarafından öğretmene uygulandı. Bizler işimizin gereği aldığımız sorumluluğun karşısında huzurlu, iş barışının sağlandığı ortam ve öğretmene değer istiyoruz." ifadesini kullandı.

Cihan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim