Öğretmen Diyarı

Odunluk, öğretmenler tarafından kütüphaneye dönüştürüldü

 

Korkut ilçesi Balkır köyündeki okulun bahçesindeki odunluk, öğretmenler tarafından kütüphaneye çevrildi
Muş'un Korkut ilçesine bağlı Balkır köyündeki ilk ve ortaokulun bahçesindeki odunluk, iki öğretmenin yaptığı tadilatın ardından kütüphaneye dönüştürüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idaresinin onayının ardından atıl binada çalışmalara başlayan İngilizce öğretmeni Hüsna Küçük Köseoğlu ile Sosyal Bilgiler öğretmeni İsmail Köse, tadilat için gereken inşaat malzemelerini temin etti.

Tadilat işini de kendileri yapan öğretmenlerden birisi kapı ve pencereleri boyarken, diğeri ise zemin ve alçı işlerini yaptı.

Hüsna Küçük Köseoğlu, yaptığı açıklamada, öğrencilere en faydalı bilginin kitap olduğunu belirterek, kurdukları kütüphane için kitap gönderilmesi talebinde bulundu.

Köseoğlu, "Öğrenciler ihtiyaçları olan bilgiyi kitapla giderebilir. Öğrencilerimiz kitap sayesinde bu memlekete faydalı bireyler olabilir. Yeter ki onların kitap ihtiyacını karşılayalım" dedi.

Okuldaki kütüphane ihtiyacını giderdiklerini belirten İsmail Köse de kütüphane için raf ve kitap ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

Köse, "Okulumuzun 250 öğrencisi var. Kütüphane için binayı hazırladık, ancak raf ve kitap ihtiyacımız var. İlk ve ortaokul öğrencilerinin ihtiyacına cevap verecek kadar kitap desteği bekliyoruz" ifadesini kullandı.

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol