Öğretmen Diyarı

ODTÜ’lü olmak için KKK önemli fırsat!

Türkiye’yi eğitim alanında dünya çapında temsil eden en önemli okul: ODTÜ’lü olmak için Kuzey Kıbrıs Kampusu (KKK) önemli fırsat!

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu (KKK), vakıf üniversitesi statüsünde öğrenci alıyor. ODTÜ KKK, Ankara’daki eğitim kalitesinden ödün vermezken, yurt dışı imkanlarıyla da ODTÜ’lü olmak isteyen öğrenciler için bulunmaz imkanlar sunuyor.


2003 yılında Kıbrıs’ın Lefke bölgesinde büyük bir arazi üzerine temelleri atılan ODTÜ KKK, burs imkanlarının yanı sıra, uluslararası alanda da yaptığı anlaşmalarla cazibe merkezi durumunda.


Saygın akademik kadrosuyla da dikkat çeken ODTÜ KKK’de Lisans ve lisansüstü programlarda 16 Profesör, 5 Doçent, 46 Yardımcı Doçent, 14 Doktor, 19 öğretim görevlisi, 35 okutman, 41 araştırma görevlisi olmak üzere 176 tam zamanlı, 13 Profesör, 8 doçent, 4 yardımcı doçent, 5 doktor, 4 öğretim görevlisi olmak üzere yarı zamanlı öğretim elemanı ders veriyor. Her 12 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor.


BAŞARILI ÖĞRENCİYE AYLIK ÜCRET


İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Eğitim/Beşeri bilimler Fakülteleri ve Yüksek Lisans alanlarında eğitim veren üniversite, başarılı öğrencileri de aylık ücretle ödüllendiriyor. Genel not ortalaması (CGPA) 3,50 – 3,74 arasında olanlar, takip eden Güz döneminde Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak aylarında, İlkbahar döneminde ise Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında aylık 450 TL, Genel not ortalaması 3,75 ve üzeri olanlar, takip eden Güz döneminde Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak aylarında, İlkbahar döneminde ise Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında aylık 650 TL başarı bursu alma hakkına sahip oluyor.


ÇİFT DİPLOMA İMKANI


Öğrencilerine ilk 2 yıl yurtlarında barınma garantisi veren ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, State University of New York (SUNY) New Paltz Kampusu ile yürütülen işletme programı ile eğitimlerinin 1. ve 3. senelerini ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda, 2. ve 4. senelerini SUNY New Paltz’da tamamlayan öğrencilere, çift diploma sahibi olabilme imkanı sunuyor. Aynı zamanda Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin dünyanın her yerinden, bir kısmı Erasmus programı çerçevesinde akdedilmiş olan 200’ün üzerinde üniversite ile ikili anlaşmaları bulunuyor. KKK öğrencileri ODTÜ imkanlarından yararlanıyor.

 

sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol