Öğretmen Diyarı

Numan Kurtulmuş, AYM'nin Dershane Kararını Eleştirdi

Başakşehir Belediyesi'nin sokak iftarına katılan Kurtulmuş, gazetecilerin Anayasa Mahkemesi tarafından dershanelerin kapatılmasına yönelik yasanın iptal edilmesi hakkında sordukları soruları cevapladı.


Okullarda açılan takviye kurslarının devam edeceğinin altını çizen Numan Kurulmuş, Hükümet tarafından alınan bir kararın Yüksek Yargı organları tarafından bozulmasının uygun olmadığını söyledi. 


Alınan kararların siyaseti yapanların sorumluluğu altında olduğunu belirten Kurtulmuş, "Siyasetin bütün riskini de, hatasını da, sevabını da, sonuçlarına da katlanacak olan siyasilerdir." dedi.


Herkes Kendi Vazifesini Yapsın


Siyasilerin aldığı kararın yüksek yargı tarafından bozulmasının ülkedeki etkin yönetimi olumsuz olarak etkileyeceğini belirten Kurtulmuş, "Siyaset kendi vazifesini yapacak, yürütme kendi vazifesini yapacak, yargı kendi vazifesini yapacak. Özellikle yüksek yargı da kendi vazifesini yapacak." ifadelerini kullandı.


Velilerin ve öğrencilerin durumu hakkında sorulan soruya ise Kurtulmuş, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın bugün konuyla ilgili açıklama yaptığını belirtti.


Öğrencilerin İhtiyaç Duyduğu Takviye Kursları Devam Edecek


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün yaptığı açıklamada okullarda açılan kursların devam edeceğinin altını çizerek, "Hiçbir çocuğumuzun eğitim ve öğretimde ihtiyaç duyduğu takviyeden mahrum kalmaması için Milli Eğitim Bakanlığı olarak gerekli tedbirleri aldık. Almaya da devam ediyoruz. Öğrencilerimize bütün okullarımızda hafta sonlarında devlet okullarında görev yapan öğretmenlerimiz tarafından takviye kursları verilmeye devam edilecek." diye konuştu.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim