Öğretmen Diyarı

Norm Fazlası Öğretmenler Hangi Alanda Değerlendirilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı bir genelge ile norm fazlası öğretmenlerin hangi alanda değerlendirileceğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzası ile yayınlanan genelgede 81 il de bulunan okul ve kurumlara ait binaların fiziki açıdan değerlendirilmesinin yapılması, denetimler sonucunda istenen koşulların sağlanıp sağlanamadığının belirlenmesi, ayrıca okullarda iş güvenliği uzmanı bulundurulması yönünde görüş bildirdi.Tüm öğretmen atamaları ve Norm Fazlası Öğretmenler Hangi Alanda Değerlendirilecek konularında bilgi sahibi olmak için sizler de haberimizi takip edebilirsiniz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı bütün illerde ki öğretmen ve çalışan diğer personelin sağlığı ve güvenli bir ortamda çalışabilmeleri için binaların fiziki yeterliliklerinin incelenmesi ve okullarda iş güvenliği uzmanı bulundurulması için genelge yayınladı. İş güvenliği uzmanı ile eğitim ve öğretim yapılan mekânların sağlık ve güvenlik seviyelerinin arttırılması hedeflenmektedir. Bu maksatla yapılacak uygulamaların bu yıl başlayacak eğitim öğretim döneminde hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

 

Bakanlık bünyesinde bulunan öğretmenler arasından iş güvenliği sertifikası olanlar tespit edilecek. Okullarda oluşturulacak İşyeri Sağlık ve Güvenlik Kurulu (İSGB) sertifikalı öğretmenlerin tespiti için çalışacak. Böylece her okul için bir iş güvenliği uzmanı belirlenmiş olacak.Mevcut 50 kişi veya daha fazla çalışanı olan okullarda ve kurumlarda İşyeri Sağlık ve Güvenlik Kurulu oluşturulması zorunlu hale getirilecek.

 

Okullarda görevlendirilecek olan iş güvenliği uzmanları, kişinin isteği, sertifika sahibi olması, norm kadro fazlası olması gibi durumlar değerlendirilerek valilikler tarafından yapılacak. Valiliklerin tam zamanlı olarak görevlendireceği iş güvenliği uzmanı öğretmenlerin norm kadro fazlası olması gerekecek. Bu şartları taşıyan öğretmen yok ise diğer personeller arasından görevlendirme yapılacak. Bu şekilde görevlendirilecek personele herhangi bir ek ödeme yapılmayacak.

 

Norm Fazlası Öğretmenlerin hangi alanlarda değerlendirileceği konusunda sizler de bilgi sahibi olmak istiyorsanız haberlerimizi güncel olarak takip etmeye devam  edebilirsiniz.

 

www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim