Öğretmen Diyarı

Nitelikli eğitim, girişimciyi başarıya sürükler!

Uluslararası Rotary 2440. Bölge semineri, girişimcilikte farklı bakış açılarının tartışıldığı “Yeni Dünya” başlığı altında İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Genel Sekreteri Levent Gökçeer, katılımcılara “Girişimcilik” başlıklı konuşmasında nitelikli eğitimin girişimciyi başarıya sürüklediğini belirtti.

Kafa Topu Oyunu Yaratıcısı İbrahim Akman da, memur olarak görev aldığını daha sonra hobi olarak yaptığı online oyunu sektöre kazandırdığını söyledi.

Konferansta Buca Rotary Kulübü Başkanı Ersan Odaman, Yoga Eğitmeni Melis Karacasulu, Ryla Ana Komite Başkanı Ulaş Birant, Uluslararası Rotary 2440 Bölge Interact Komite Başkanı Banu Türkeli Baysak, Eğitim ve Organizasyonel Gelişim Lideri Niyazi Koçak konuşmacı olarak katıldı.

Baydöner’in CEO’su Ferudun Tuncer de, kurduğu markanın genişleme sürecini ve girişimcilik serüvenini anlattı.

“NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN, İYİ EĞİTİME İHTİYACINIZ VAR”

İzmir Ekonomi Üniversitesi Genel Sekreteri Levent Gökçeer, katılımcılara “Girişimcilik” başlıklı konuşmasında nitelikli eğitimin girişimciyi başarıya sürüklediğini belirtti. Gökçeer, “Ne iş yaparsanız yapın, iyi eğitime ihtiyacınız var. Eğitimle birlikte kişiler başarıya vizyonları, planlamaları, disiplinleri ve gelecek hedefleri sayesinde ulaşıyor” dedi. Planlı ve hedeflerle yol alınmasıyla başarının geleceğine dikkat çeken Gökçeer, İngilizceye hakimiyetin de global dünyada yer almak için büyük önem taşıdığına değindi.

MEMURLUKTAN PATRONLUĞA GİRİŞİMCİLİK HİKAYESİ

Kafa Topu Oyunu Yaratıcısı İbrahim Akman da, memur olarak görev aldığını daha sonra hobi olarak yaptığı online oyunu sektöre kazandırarak, kendisine yeni bir meslek edindiğini kaydetti. Akman, şunları söyledi:

“İZMO Bilişim’i tek başıma kurdum. İstifa ederek hobimi işim haline getirdim. O zamanlar çevremdekiler bana deli gözüyle baktı. Çok rahat bir işi bırakıp, hayal sattığımı söylediler. Elbette çok zorlandığım zamanlar oldu ama yaptığım işe inandım. Girişimcilik denilince hep kendi işinin patronu olmak, rahat çalışmak geliyor akla. Aksine, biz daha uzun mesailer ile çalışıyoruz çünkü bütün iş sizde. Bu işe sıfır sermaye ile girdim. Pek çok çalışma yaptık ve bunlardan elde ettiğim geliri yine işime yatırdım. Kafa Topu oyununu 4 kişilik bir ekiple yaptık. Yalnızca Türkiye’de 3 milyon kez indirildi. Online bir oyun yapmak çok zordu. Şimdi Avrupa hedefimiz var. Kafa Topu’na şimdiden 10 milyon lira değer biçiliyor.”

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim