Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı'ya dershaneler soruldu

ANKARA (ANKA) -
Toprak, Milli Eğitim Bakanı Avcı tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Dershanelerin Türkiye'de eğitim sisteminin bir sonucu olarak ortaya çıkmış, eğitime destek kurumlar olduğunu ifade eden Toprak, Bakan Avcı'ya şu soruları yöneltti:
"Ülkemizde eğitim sisteminin sürekli değişmesi ve sınava endeksli hale getirilmesinin önlenmesi ve çağdaş dünyaya uygun bir sistemin kurulmasına dönük bir çalışmanız söz konusu mudur?
Önemli bir ihtiyaca cevap vermek için açılan, açılmalarına da MEB tarafından uygunluk verilen dershanelerin kapatılma süreci ne aşamadadır? Kapatılmasındaki gerekçe nedir?
Dershanelerin kapanması isteniyor ise, doğrudan dershaneleri kapatmak yerine, dershaneleri doğuran sebepleri ortadan kaldırmak daha sağlıklı bir yaklaşım olmayacak mıdır?
Dershanelerin öğrencileri sınava hazırlamanın yanı sıra belli ideolojik ve politik kalıba sokmaktaki amaçları konusunda düşünceniz nedir?
Partinizin iktidar olduğu 2002'den bugüne kadar dershanelere ailelerin aktardığı kaynak ne kadardır?
Dershanelerin kapanması tartışmalarıyla birlikte "gecekondu' tarzında gizli dershaneler açıldığı bilgisi basına yansımaktadır. Dershanecilik yeraltına mı kayıyor? Bu konuda ne tür tespitlerin, araştırmalarınız ve çalışmalarınız bulunmaktadır?" (ANKA)
(GO/OE)


Kaynak: Haberx.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol