Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı'nın kalem aşkı

Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın binlerce kalemi var. Her gün 'bakımlarını' yapıyor. Muhittin Şimşek tarihi imzalar atmış kalemleri topluyor. Özal'ın, Erbakan'ın, Erdoğan'ın 'ünlü' kalemleri onda.

NABİ HOCANIN KALEM KOLEKSİYONU

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, dillere destan bir kalem tutkunu. Evi, makamı kalemlerle dolu. Cebinde ve çantasında çok sayıda kalem taşır. Her sabah evden çıkarken cebine farklı kalemler koyar. Kendi deyimiyle 'çocuk gezdirir' gibi dolaştırır. Kalem onun için bir 'can şenliği'.

KURŞUN KALEMLERİ ÇAKISIYLA AÇIYOR

Uykusu kaçan TV izler. Nabi Hoca çoğu geceleri en azından yarım saatini kalemlerin bakımına ayırır. Kurşunkalemlerin ise ayrı bir yeri var. Bakkal olan babasından kalma bir alışkanlığı halen sürdürüyor. Çocukluğundan beri kalemlerinin ucunu cebinden ayırmadığı çakısıyla açıyor.


ŞİMŞEK DE TAM BİR KALEM AŞIĞI

YÖK Üyesi Prof. Dr. Muhittin Şimşek de bir başka 'kalem sevdalısı'. Onun da yüzlerce kalemi var. Aynı zamanda koleksiyoner olan Muhittin Hoca, tarihe not düşen, simgesel anlamı olan kalemleri topluyor. Hafızamıza kazınmış bir dizi anlaşmanın imzalandığı kalem Şimşek'te. Hangi birini sayalım.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim