Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı\'dan öğrencilere merkezi sınav mektubu

Bakanlık, bu yıl ilk kez uygulanacak yeni temel eğitimden ortaöğretime geçiş sistemine yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.
 

ÖĞRENCİLERE MEKTUP GÖNDERDİ
Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanı Avcı, merkezi ortak sınavlar hakkında en çok sorulan sorulara cevap niteliğinde, sınav kaygısını azaltmak amacıyla velilere, idarecilere ve öğretmenlere mektup gönderdi.


 

Türkiye genelinde veliler ve öğrenciler olmak üzere toplam 1 milyon 300 bin, idareciler için 500 bin, öğretmenler için ise 200 bin mektup gönderilmeye başlandı.

YENİ SİSTEM STRESSİZ GELECEK İÇİN
Bakan Avcı, mektubunda bakanlık olarak eğitimin temel dayanağını oluşturan ve toplumsal hayatın ana dinamiği olan öğrencilerin gelişmesine katkı sağlayacak her çalışmanın destekleyicisi ve mimarı olduklarını belirtti.

"Öğrencilerimizin yüzünün gülmesi, geleceğe daha iyi hazırlanması, başarılarının bir bütün olarak değerlendirilmesi, ders çalışma sistemlerinin sosyal hayattan uzaklaşmadan oluşması bizim için her şeyden daha değerli" diyen Avcı, yeni sistemle stressiz, gerilimsiz ve rahat bir eğitim sistemiyle çocukların geleceği daha iyi hazırlanmasını istediklerini söyledi.

DERSHANE İLE OKUL ARASINDA KALMAKTAN KURTUL
Öğrenciler için hazırlan kitapçıkta ise Bakan Avcı, öğrencilerin geleceğinin bir sınav değil tüm eğitim sürecinin sonucunda şekilleneceği üzerinde durdu.

"Bu yazı senin hayatını kolaylaştıracak, dikkatle oku" uyarısının bulunduğu kitapçıkta şunlar yazıldı:

"Artık liseye geçmeni tek bir sınav belirlemeyecek. Rahat ol, stresi bırak ve okuluna kesintisiz devam etmeye bak. Okuldaki sınavlardan bir tanesi ortak yapılacak. Vaktin bol, kendine, ailene, arkadaşlarına, hobilerine daha fazla zaman ayır. Dershane ile okul arasında koşturup yorulmaktan kurtuldun. Sadece okuluna devam et, aman ha derslerini ihmal etme. Programlı çalışmayı unutma, 'Ya hasta olursam sınava giremezsem' diye de kafana takma."

haber kaynağı:haberbuketi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol