Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı\'dan atanamayan öğretmen açıklaması

Habertürk ekranlarında yayınlanan Doğru Açı'nın konuğu olan Bakan Avcı, sosyal medya üzerinden program boyunca yoğun bir şekilde sorulan öğretmen atamalarına ilişkin soruya cevap verdi.

AVCI ÖĞRETMEN ATAMA KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ!

Şu anda ihtiyacımız 126 bin ama şu anda bir şekilde öğretmen olmayı isteyen 300 bine yakın gencimiz var. Bütçe imkanlarımız el verse her şey ideale yakın koşullarda olsa bile 126 bin öğretmen alabiliriz. Son 10 yılda 350 bine yakın öğretmen ataması yapıldı. Bu yıl 40 bin 42 bin öğretmen alabiliriz. Bütün branşlarda öğretmen alacağız ama branş çalışmaları devam ediyor. Nerede en çok hangi branşta açığımız var bunu değerlendiriyoruz. 


Belli bir branşta açık çoksa o branşa öncelik tanımamız gerekiyor. İkincisi en çok talep nerede ve hangi branşta birikme var. 

Branş atama sayıları belli oldu ama şu an açıklayamam. En geç 10 eylülde hangi branşta kaç kişi atanacağı belli olacak. Herkes kendi branşını biliyor ama çok sayıda branş var. 


Herkes kendi branşında atama yapılmasını istiyor. İhtiyaçlarımızı dikkate alarak atamalar yapacağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Deniz 2 yıl önce

Ben öğretmenim ve 6 yıldır atama bekliyorum , şuan bir gece külübünde garson olarak çalışıyorum , başkada lafım yok . Durmak yok yola devam diyenlere şükranlarımı sunuyorum