Öğretmen Diyarı

NABİ AVCI YERİNE; IŞIK MI GELECEK?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 12. Cumhurbaşkanı olarak Köşk'e çıkması ve Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu'nu hükumeti kurmak üzere görevlendirmesiyle birlikte gözler yeni kurulacak kabineye çevrildi. Basına yansıyan bilgiler arasında Sayın NAbi Avcı'nın Milli Eğitim Bakanlığından ayrılacağıyla ilgili bir sızma yoktu. Ancak sosyal medya fenomeni Fuat Avni'nin konuyla ilgili attığı bir Twit kafaları karıştırdı. Atılan twit şu şekilde: "Nabi Avcı, bakanlıkta kalmak istemediğini dile getirse de kalması isteniyor. Bakanlıktan ayrılması durumunda yerine Hisli Fikri düşünülüyor."

 

Fikri Işık kimdir?

 

Türk öğretmen, iş adamı ve 23. ve 24. Dönemlerde Ak Parti'den Kocaeli Milletvekilidir.

 

Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Öğretmen, İş Adamı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. İzmit ve İstanbul'da özel okullarda İngilizce ve matematik öğretmenliği yaptı. Gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı. 23. ve 24. Dönemlerde Ak Parti'den Kocaeli Milletvekili olarak seçildi. 31 Ocak 2013 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi.

 

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Işık, evli ve 4 çocuk babasıdır. 25 Aralık 2013 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu.

 

(Kaynak: wikipedia.org)

Anahtar Kelimeler:
FLAŞAVCI YERİNE IŞIK MI?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol