Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı Pazar Günü 11.30\'da Canlı Yayında Soruları Cevaplamaya Devam Ediyor

Siyasetin nabzının attığı Başkent Kulisi’nde bu hafta Mehmet Acet’in konuğu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı olacak. Avcı, geçtiğimiz haftalarda başlayan yeni eğitim-öğretim yılını ve demokratikleşme paketinin eğitim dünyasına getirdiği tartışmalara yol açan düzenlemeleri Başkent Kulisi’nde değerlendirecek.


 Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi bu hafta eğitimde yapılan yenilikler konu edilecek. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın konuk olarak katılacağı programda Başbakan Erdoğan’ın hafta başında açıkladığı demokratikleşme paketinde yer alan hükümler ve yeni eğitim-öğretim yılında öğrencileri bekleyen değişimler ele alınacak. Demokratikleşme paketi kapsamında ilkokullardaki öğrenci andının kaldırılmasına gelen tepkiler ve destekler, Roman vatandaşlar için kurulacak enstitü, özel okullarda farklı dil, lehçelerde eğitim reformları Başkent Kulisi’nde konuşulacak. Programda ayrıca dershanelerin son durumu ve Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları konularına değinilecek. 


 Programda ‘Öğrenci andının kaldırılma kararı nasıl alındı? Uygulama ne zaman başlayacak? Özel okullarda Kürtçe eğitim nasıl yapılacak? Kamuoyu paketteki yeniliklere ne diyor? Liselere ek kontenjanla kaç öğrenci alınacak?’ sorularına cevap aranacak.


 Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi, gündemdeki gelişmelerin derinlemesine analiz edildiği, güncel tartışmaların yapıldığı birbirinden önemli konuklarıyla Pazar günü saat 11.30’da canlı yayınla Kanal 7’de. ***Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler, başkentin kulislerinde konuşulanlar, olayların kısa-orta ya da uzun süreli etkileri, siyasi ve diplomatik ziyaretlerin kulislerinden yansıyanlar Başkent Kulisi’nde konuşuluyor, tartışılıyor.

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi, gündemdeki gelişmelerin derinlemesine analiz edildiği, güncel tartışmaların yapıldığı birbirinden önemli konuklarıyla Kanal 7’de.


BAŞKENT KULİSİ Pazar günü saat 11.30’da canlı yayınla Kanal 7’de.


E-Posta: baskentkulisi@kanal7.com

 

personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol