Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı: “MEB’le İlgili Olumsuz Haberlerin Kaynağı paralel yapı”

 Nabi Avcı: “Kaynağı paralel yapı, doğrudan söylüyorum”

Milli Eğitim Bakanlığına yönelik eleştirilerin hatırlatılması üzerine Avcı, “Dershanelerin dönüştürülme süreci ve süreçte hangi grupların ne tür çıkarlarının zedelendiğine bakın. Yani son bir yıldır bizim yaptığımız düzenlemeler, özellikle dershanelere ilişkin düzenlemelerde kim en çok şikayet etti? Bir de Hahambaşı’nın torunu zorla imam hatibe gönderiliyor propagandasını yapanlar kim? Bakın bunların çakıştığını göreceksiniz” diye konuştu.

Avcı, belli yayın organlarının, düzenli olarak Milli Eğitim Bakanlığı, icraatları, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı, genel müdürleri, okul müdürleri ve il milli eğitim müdürleriyle ilgili çok dezenformatik yayınlar yaptığını belirtti.

Adana’da bir çocuğun okula yalın ayak başlangıç yaptığına ilişkin haberleri hatırlatan Avcı, söz konusu çocuğun kaymakamlıktan destek aldığını ve milli eğitim müdürlüğünce birebir takip edilerek ayakkabısının ve giysilerinin alındığını ancak annesinin o gün giydirmediğini söyledi. Avcı, basında yer alan fotoğraflarda da çocuğun elinde yeni alınan ayakkabının görüldüğünü aktardı.

Avcı, 4 yılını tamamlayan 16 bin okul müdürünün önceden belirlenen kriterlere göre değerlendirmeye alınmasının, “yüzbinlerce yönetici işinden oluyor” şeklinde haberlerleştirildiğini söyledi.

-“Kaynağı paralel yapı, doğrudan söylüyorum”

CHP’li bir milletvekilinin basın toplantısında, “Milli Eğitim Bakanı’nın 40 bin müdürü sürdüğünü” söylediğini anlatan Avcı, şu ifadeleri kullandı:

“Aynı gün aynı yerde bir saat sonra falan ikinci bir muhalefet partisi MHP’li milletvekili çıkıyor aynı ifadelerle Milli Eğitim Bakanlığı ’40 bin müdürü sürdü, açığa aldı’. O akşam haberlerde, aynı gruba mensup iki ayrı kanalda bu iki basın toplantısı aynen veriliyor, ‘evet öyle oldu’ arka fon sesleriyle aynı bant kullanılarak. Bu ne demektir? Birileri hem CHP’li, hem MHP’li milletvekiline aynı bilgi notunu veriyor, aynı yanlış bilgileri veriyor, sonra onları kendi kanalında aynı şekilde aynı banttan yayımlıyor.

40 bin nereden çıktı? 40 bin öğretmen ataması var. Ben bunun neresini düzelteyim. 40 bin müdür değil öğretmen, görevden alma değil atama. Bu milletvekilleri bilmiyor muhtemelen ne olduğunu ellerine öyle bir bilgi verildiği zaman onlar bilir bilmez kullanmış olabilirler. Bunun kaynağı paralel yapı, doğrudan söylüyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim