Öğretmen Diyarı

Nabi AVCI:
Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 11 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşen MEB ve YÖK Bütçe görüşmelerinde CHP Milletvekilleri Gaye USLUER ve Nurettin DEMİR'in "1709 Şube Müdürü atamasının Danıştay 2.Danıştay 5. ve Danıştay 16. Daireleri tarafından kesin olarak iptal edilmesine rağmen iki yıldır yargı kararları uygulanmıyor," şeklindeki haklı eleştirini şu cevapla geçiştirmiştir.

Tutanak metinlerinden aynen paylaşıyoruz: 

MİLLÎ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI (Eskişehir) –
1709 şube müdürü atamasıyla ilgili ... 8 Şubat 2016 tarihi itibarıyla, şube müdürlüğü alımı için açılan dava sayısı 540, bu konuda 540 dava açılmış. Bunlardan 249’u yürütmenin durdurulmasının reddi kararıyla, 55’i yürütmenin durdurulmasının kabulü kararıyla yani 249’unda idare lehine karar verilmiş, Millî Eğitim Bakanlığı lehine, 55’inde davacı lehine karar verilmiş; 82 ret kararı verilmiş, 210 iptal kararı verilmiş olup davalar hâlâ devam etmektedir. Lehe ve aleyhe verilmiş
kararlar hakkında bir üst mahkeme olan idari dava daireleri kurulu kararı bekleniyor, idari dava daireleri kurulu kararını bekliyoruz. 
 
 
 
 
 

     

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim