Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı El Yazısı Faturasını Öğretmen'lere Kesti

Bakan Nabi Avcı: El yazısından vazgeçmiyoruz. El yazısı uygulaması Hüseyin Çelik zamanında uygulandı. Ve çok doğru bir uygulamadır. Bunun kaldırılmasıyla ilgili lobi yapılıyor ama el yazısı kaldırılmayacak. Öğretmenlerimiz kendileri öğrenci olduğu zaman el yazısıyla eğitim almadıkları için zorlanıyorlar. Bu uygulama ilkokulda güzel uygulanıyor ama ortaokula gelince düz yazıya geçiyorlar. Bu olmaz. Bununla ilgili çalışmalarımız olacak. El yazısı ilk estetik eğitimidir. El yazısı zor ama estetiktir. Öğretmenlerimizden el yazısı konusunda ilkokul, ortaokul ve lisede ister matematik ister fen bilgisi dersinde olsun el yazısı yazması konusunda özen göstermelerini istiyoruz. Yazın yapılacak hizmet içi eğitimde özellikle ortaokulu öğretmenleri bu konuda eğitim alacak.

 

Kaynak: ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 2 yıl önce

Tamam, hata bizlerde diyelim, 8-10 yıldır öğrettiğimiz el yazısını biz bile 8 - 10 yılda geliştiremediysek yaz seminerinde 15 günde nasıl öğreneceğiz yada öğreteceksiniz ?

peki sayın bakan, ilkokul 1. sınıftan itibaren kitaplarıda el yazısı fonr unda yazsanız da çocuklarımız düz yazıya daha 1. sınıftan itibaren meyilli olmasalar nasıl olur = ? bilmeyen için not: çocuklar el yazısı yazsada tüm kitaplar düz yazılı basılıyor

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim