Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı: Dersanelerle ilgili söyleyeceğimizi tasarı içinde söylemiş olduk

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren yasa tasarısına ilişkin, "Tasarı, Meclis Başkanlığına iletildi biliyorsunuz. Meclis gündemine alınması için gerekli işlem yapılmış oldu. İçeriği de zaten öğrendiniz artık. Dolayısıyla biz söyleyeceğimizi tasarı içinde söylemiş olduk" dedi.

 

Avcı, "Kamuoyunda dershane düzenlemesi olarak bilinen bu tasarı, aslında sadece dershanelere özel bir tasarı değil. Milli Eğitim Bakanlığının teşkilat yapısında da gerçekten çok köklü değişim ve dönüşümü öngören bir tasarıdır" dedi.

 

Avcı, Tekirdağ'daki belediye başkanı aday tanıtım toplantısı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Bir gazetecinin, dershanelerle ilgili tasarıya ilişkin sorusu üzerine Avcı, tasarının Meclis Başkanlığı'na iletildiğini söyledi.

 

Bu şekilde, tasarının meclis gündemine alınması için de gerekli işlemin yapıldığını belirten Avcı, "İçeriği de zaten öğrendiniz artık. Dolayısıyla biz söyleyeceğimizi tasarı içinde söylemiş olduk" dedi.

 

Avcı, "28 Şubat mağduru öğretmenlerin pazartesi günü göreve başlaması"na ilişkin soru üzerine ise şöyle konuştu:

 

"Hayırlı olsun. Sadece onlar değil, bu dönemde yaptığımız 10 bin atama var biliyorsunuz. Daha doğrusu 9 bin küsur atama. Onlara da hayırlı olsun. Eskiden beri gelen bir süreç. Daha önceki bakanlarımız döneminde de biliyorsunuz o konuda bazı atamalar yapıldı. Mağduriyetler peyder pey gideriliyor. En son beklenen müracaatları da değerlendireceğiz."

 

Avcı, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak da Türkiye genelindeki ihtiyaçları branş ve il bazında belirlediklerini ve olabildiğince adil bir dağıtım yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

 

\"Anadolu
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim