Öğretmen Diyarı

Nabi Avcı'dan susuyor iddialarına cevap
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, taciz iddialarında Milli Eğitim Bakanlığının sessiz kaldığı yönündeki iddialara yanıt vererek, "Milli Eğitim Bakanı olarak ben söylenmesi gerekenleri zamanında, yerinde, bir Milli Eğitim Bakanına yakışacak üslupla söyledim" diye konuştu.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de düzenlenen ''Eskişehirspor'a moral gecesi''ne katıldıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Taciz iddialarında Milli Eğitim Bakanlığının sessiz kaldığı yönündeki iddiaları soran basın mensuplarına cevap veren Bakan Avcı şunları söyledi: "Birkaç bilgi yanlışı var, önce onları düzeltmemiz lazım. CHP sözcüsü, taşımalı eğitimin 4+4+4 düzenlemesinden sonra ortaya çıkan bir zorunluluk olduğunu söyledi. Bu doğru değil. Taşımalı eğitimin başlangıcı 28 Şubat sürecinde dayatılan 8 yıllık kesintisiz eğitimdir. 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulaması başladığı zaman köylerde ortaokullar olmadığı için ortaokul çağına gelmiş çocuklar ister istemez taşınmaya başladı. Köylerde ilkokula gidebilecek çocuk sayıları da düştüğü için neticede o dönemin bir sonucudur taşımalı eğitim. Yoksa 4+4+4 düzenlemesiyle buna getirilen yenilik, lise eğitiminin de zorunlu eğitim kapsamına alınmasıdır. Köylerde zaten lise olmadığı için 'taşımalı eğitim 4+4+4 yüzünden çıktı' demek bilgi yanlışı."

"Gereken açıklamaları yaklaşık 15 gün önce yaptım"

Yurt ve pansiyonlarla ilgili tartışmalara da değinen Bakan Avcı, " Cumhuriyet tarihinin en fazla yurt, en fazla derslik, en fazla pansiyon yapılan dönemi bu dönemdir. Bunu da rakamlarla söyleyeceğiz" diye konuştu.

Bakan Avcı, 'Milli Eğitim Bakanı susuyor' iddialarına cevap vererek şunları kaydetti: "Anladığım kadarıyla basın müşavirlikleri iyi çalışmıyor veya duydular, duymadılar bilemem. Ankara'da 25 Mart Cuma günü Mardin Artuklu Üniversitesinin tanıtım toplantısı yapıldı. Ben o programın bitiminde Karaman'daki olayla ilgili, Milli Eğitim Bakanlığının sorumluluklarıyla ilgili, bu konuda yaptıkları ve yapacaklarıyla ilgili söylenmesi gereken her şeyi tek tek, tane tane o gün söyledim. Bununla ilgili açıklamaları yaklaşık 15 gün önce yaptım. Her gün çıkıp ben onlarla bu tür polemiklere girmem. Milli Eğitim Bakanı olarak ben söylenmesi gerekenleri zamanında, yerinde bir Milli Eğitim Bakanına yakışacak üslupla söyledim. Eğer çok merak ediyorlarsa, gözden kaçırmışlarsa, görmemişlerse, basın müşavirlerine söylesinler, önlerine getirsin, görüntülü olarak da var. Eğer bulamıyorlarsa bizim arşivden onlara gönderelim. 25 Mart Cuma günü gereken açıklama tarafımdan Ankara'da ayrıntılı olarak yapılmıştır."
Memurlar.Net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim