Öğretmen Diyarı

Müsteşar Yönetici Atamalarıyla İlgili Konuştu

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in Ankara il milli eğitim müdürlüğü toplantısındaki konuşmalarından önemli satır başlarını aktaracağız. Bakanlık müsteşarı Tekin yönetici atamalarından güncel sorunlara kadar her konuda önemli açıklamalarda bulundu. Müsteşar Tekin yaptığı açıklamada yöneticilere amaçlarının vatandaşa hizmet olduğunu, koltuklarını bir gün elbet devredecekleri bilinciyle hareket etmeleri gerektiğini belirtti. Yusuf Tekin yönetici atamalarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. 

 

Okul yöneticisi atamada büyük sorunlar yaşadıklarını çünkü atamalarda önemli hukuki sorunlar oluştuğunu belirten Yusuf Tekin yöneticiliğin bir kadro mu yoksa görev mi olduklarını tartıştıklarını ve yasaya göre kadro ama kişisel görüşü olarak görev olduğunu belirtti. Yusuf Tekin, kadronun kalıcı, görevlendirmenin geçici olduğu için atamalarda ve yer değiştirmelerde en sorun yaşanan kısmın yönetici atamalarında olduğunu belirtti. Uzun süren yöneticiliğin insanın heyecanını bir süre sonra bitirdiğini belirten müsteşar görevlendirmelerin bundan sonra sınırlı olacağını ifade etti. 

 

Yeni yönetici görevlendirme yasasının çıkmasıyla birlikte yasanın uygulanması hakkında yönetmeliğin de yakında çıkacağını belirten müsteşar Tekin okul yöneticilerinin adil olacağına, tarafsız olacağına ve iyiye yöneleceklerine inandıklarını belirtti. Okul yöneticilerine de önemli mesajlar veren Tekin toplum baskısıyla hareket etmeyen, her zaman iyiyi ve doğruyu gözeten yöneticiler olacağınıza inanıyorum dedi. 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol