Öğretmen Diyarı

Müsteşar Tekin'e 4 Yıl Mağdurlarından Çağrı!
 Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in dün yapmış olduğu "Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirme süreci"ne ilişkin açıklamaları büyük ses getirdi. 

Müsteşar Yusuf Tekin, yapmış olduğu açıklamada hem de tarih vererek Müdür Yardımcılığı sınavı sonuçlarına göre 22-25 Ağustos tarihlerinde atamaların yapılacağını ifade etti.

Sayın Müsteşarın yapmış olduğu açıklama; büyük özveriyle çalışan ve müdür yardımcılığı sınavına girerek geçer not alan on binlerce eğitimciyi mutlu etti.

Gün içerisinde Sayın Yusuf Tekin'e teşekkür mesajları geldi.

ÇÖZÜM SIRASI: 4 YIL MAĞDURLARINDA

Sitemize ulaşan çok sayıda eğitimci; Sayın Yusuf Tekin ve MEB Bürokratlarına güvendiklerini,

1. Haziran 2015 döneminde 4 yıllık görev süresi uzatılamayan Müdür Yardımcılarının mağduriyetinin giderilmesini,

2. Haziran 2016 yılında 4 yıllık görev süreleri dolan ve mevcut yönetmeliğe göre bir 4 yıl daha görev süresi uzatılması gerekirken mahkemenin ilgili maddeyi iptal etmesi nedeniyle mağdur olan yöneticiler bu mağduriyetlerinin giderilmesini,

Talep ettiler. 

Biz de Turkiyeegitim.com olarak Sayın MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da benzer sorunların çözüme kavuşturulmasında önemli çabalarının olduğunu, yukarıda ifade edilen 4 yıl mağdurlarının sorunlarının da istenilirse çözümlenebileceğini ifade etmek istiyoruz. 

Kaynak: Teoman Yalçın / www.turkiyeegitim.com özel haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim