Öğretmen Diyarı

Murat Göğebakan\'ın cenazesinden sonra şok gelişme

Sanatçı Murat Göğebakan'ın cenaze namazını kıldıran Seyhan Müftüsü'nün, cenazede "siyasi şova izin vermediği için" tayin edildiği öne sürüldü.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Adana Seyhan Müftüsü'nün cenaze sonrasında tayin edildiği iddialarını TBMM'ye taşıdı.

Özkes, Diyanet'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in yanıtlaması istemiyle TBMM'ye verdiği soru önergesinde, "Cenaze töreninin siyasi bir şova dönmesini engelleyen müftü Halil Uzun’un bu nedenle tayin edilmesini doğru buluyor musunuz?" sorusunu yöneltti.

Özkes'in soru önergesi şöyle;

"Basında yer alan haberlere göre Adana Seyhan Müftüsü Halil Uzun, şarkıcı Murat Göğebakan’ın cenazesinde konuşma yapmak isteyen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’i “Yeri değil” diye uyardığı için tayin edildi. Bu bağlamda;

1 – Müftü Halil Uzun’un tayiniyle ilgili haberler doğru mudur? Doğruysa Bakan Ömer Çelik’e cenaze sırasında yaptığı müdahale nedeniyle mi çıkartılmıştır? Uzun’un tayin kararı ne zaman alınmıştır?
2 – Cenaze töreninin siyasi bir şova dönmesini engelleyen müftü Halil Uzun’un bu nedenle tayin edilmesini doğru buluyor musunuz?
3 - Bundan sonra cenaze törenlerinde iktidar mensuplarının konuşma yapmasını sağlayıp sağlamadığına göre mi müftülerin ve din görevlilerinin görev yerleri belirlenecektir? "

hürriyet

Anahtar Kelimeler:
Murat Göğebakan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol