Öğretmen Diyarı

Mülakat Mağduru Öğretmenlerden Atanma Talebi


Fetö terör örgütünün çözülmesiyle kamuda ortaya çıkan terör örgütü yapılanmalarının ardından çıkarılan KHK ile kamuya alımlarda mülakat sistemi getirilmişti. Bu durumdan en çok etkilenen kesim öğretmenler oldu.

KPSS ÖABT sınavından başarıyla geçen öğretmenler mülakatta yeterli not alamadığı takdir de görevine başlayamıyor.  Mülakat ile öğretmen atama hem hükümete hem de öğretmen adaylarına zarar verdiği düşünülmektedir. Geçtiğimiz yılın sonuna uygulanmaya başlayan mülakat sistemi 10 bin civarı öğretmen adayın mağdur ettiği ve bu yıl yapılacak atama sayısında 10 bin atama kontenjanın mülakat mağdurlarına verilmesi için mülakat mağduru öğretmenler sosyal medyada etkinlik başlattı. Mağduriyetin bir nebze de olsa giderilmesi adina ek atama yapılmasını talep eden öğretmen adayları Bunca haksızlıklar adaletsizliklerden sonra ağustosta ek 10.000 çok olmadığı yönünde görüş belirtti. Yapılacak 10 bin mülakat mağduru öğretmen ataması ile sorunun ortadan kalkacağını belirten mağdur öğretmenler KPSS puanlarının hiç sayılmaması gerektiğini istiyor.

Mülakat Mağduru Öğretmenlerin Taleplerinden Bazıları; #MülaktMağdrlarna10bnEk oluşan açık ücretli öğretmenlerle kapatılmaya çalışılmasın lütfen. @tcmeb #MülaktMağdrlarna10bnEk Mülakat mağduriyetinin giderilmesi için en 10bin ek atama gerekli @hmzaydg @Yusuf__Tekin @RT_Erdogan #MülaktMağdrlarna10bnEk gece gündüz birbirine karıştı.. heyecanla bekliyoruz müjdeyi..@Akparti @RT_Erdogan @tcbestepe

Kamuajans.com/ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim