Öğretmen Diyarı

Müjde Geldi,Engelli Öğretmen Ataması Engelli Memur Atamalarından Önce Yapılacak
 Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında engelli öğretmen atamalarının engelli memur atamalarından önce yapılacağı açıklaması geldi.
Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’ndan Engelli Öğretmen Adaylarına Müjde Geldi 
Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun bugün Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile bir görüşme yaptı. Görüşme sonrasında Karaburun’un açıklamalarına göre engelli öğretmen atamalarının engelli memur atamalarından önce yapılacağı açıklaması geldi.


ÖNCE ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI

    Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, engelli memur adaylarını yakından ilgilendiren konuları görüşmek için Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile görüştü.
    Görüşmenin ardından Karaburun engelli memur adaylarının kendilerine iletilen soruları Devlet Personel Başkanına sorduğunu ve Kumbuzoğlu tarafından yanıtlanan cevapları da yine sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalar ile duyurdu.
    Bu açıklamaların arasında da engelli öğretmen adayları yakından ilgilendiren bir açıklama vardı. Bu açıklama ise engelli öğretmen atamalarının engelli memur atamalarından önce yapılması kararının alındığı idi.
    İşte Bennur Karaburun’un Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na yönettiği o soru ve verilen cevap;

 Soru :  Öğretmen alımlarıyla alakalı olarak, bu alımlar Temmuz 2016 tarihinde yapılacak Engelli Kamu Personeli Alımlarından önce mi olacaktır?
Cevap :    MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE DPB İLE YAPILAN GÖRÜSMELER SONUCUNDA OGRETMEN ALIMLARININ MEMUR ALIMLARINDAN ONCE YAPILMASI KARARLAŞTIRILMIŞTIR.


engellihaberleri.net


Kaynak: KamuGundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim