Öğretmen Diyarı

Müdürlük Mülakatı İçin Şok İddia!

Bir yeni iddia ise Ankarada yapılan müdürlük mülakatları için geldi. Ankara liste halinde açıklama yapmadı ama notlar kulaktan kulağa yayıldı ve hemen hemen herkesin birbirinden haberi oldu.

 

Ancak sonuçlar her kesimden müdür adayını şaşırttı. Çünkü açıklanan notlar resmen adrese teslim verilmişti.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir yetkiliden alınan bilgilere göre ise mülakattan önce ilçe milli eğitim müdürlükleri ve sendika temsilcileri tarafından okul okul liste yapıldı ve bu listedeki kişilere yüksek puanlar verilmesi istendi. Sağdan soldan torpil bularak baskı yapanlara ise sus payı olarak 70'li ve 80'li puanlar verildi. Ancak ilçe müdürleri ve sendika temsilcileri okul bazında önceden belirledikleri kişilerin 90 ve üzeri not almasını sağlayarak farklı yerlerden torpil bulanları egale etmeyi başardılar.

 

Başardılar diyoruz çünkü bu sonuçlar tam bir ekip çalışması sonucu ortaya çıktı. İlçe milli eğitim müdürleri ve yetkili sendika temsilcileri büyük bir çalışma içine girerek, kimsenin gözden kaçmaması için tek tek notlara müdahale etiler.

 

Daha üst makamlardan söz alan kişiler ise büyük bir şoka uğradı. Çünkü aldıkları notlar genelde 70'li notlardı.

 

Ve açıklanan sonuçlar şunu göstermektedir ki; 90 altında not alanların merkezde bir okula müdür olması çok zordur. Zaten merkez okullar için adrese teslim notlar verilmiştir. 85 civarı ve altında not alanlar ise, merkeze yakın köy ve beldelere müdür olabileceklerdir.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol