Öğretmen Diyarı

MÜDÜRLÜĞÜ SONA ERENLERE MAHKEMEDEN KÖTÜ HABER!

Eskişehir Bölge İdare mahkemesi, müdürlük görevi sona erdirilen davacının yürütmeyi durdurma talebini reddetti. Mahkeme kararında,yöneticilik görevinin süreli ve ikinci görev olduğuna işaret edilerek idarenin bu kararında telafisi güç ve imkansız zarar doğmayacağına hükmedildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye tabi tutulan 171 okul müdüründen 79'u 75 puanın altında kalarak müdürlükleri düşmüştü. 75 puanın altında kalarak, öğretmenliğe dönen eğitimciler yargıya başvurdu.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirmeye tabi tutulan 171 okul müdüründen 79'u 75 puanın altında kalarak müdürlükleri düşmüştü. 75 puanın altında kalarak, öğretmenliğe dönen eğitimciler yargıya başvurdu. I.ve 2. İş Mahkemeleri ilk etapta müdürlüğü düşürülen 12 eğitimcinin daha sonra 18 eğitimcinin itirazlarını görüştü. Mahkeme, hukuka aykırı bularak yürütmenin durdurulması kararını aldı. Ancak, İl Milli Eğitim Müdürlüğüİş Mahkemelerinin verdiği bu yürütmeyi durdurma kararını bir üst mahkemeye, Bölge İdare mahkemesine taşıdı. Bölge İdare Mahkemesi Okul Müdürlerinin görev süresinin uzatılmamasına ilişkin dava konusu işlemin uygulanması halinde, davacı açısından telafisi güç ve imkansız zarar doğmayacağı sonucuna vararak, yürütmenin durdurulması kararının kaldırılmasına oy birliği ile karar vererek, Okul Müdürlerinin görev yerlerine dönemeyecekleri kesinleşmiştir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim