Öğretmen Diyarı

Müdür Yardımcılığı Sınavı Açıklanan Tarihte Yapılacak

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı, Daha Önce Açıklandığı Gibi 20 Mart 2016 Tarihinde Yapılacak.
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın görüşmesinde, Yalçın müdür yardımcılığı/müdür başyardımcılığı sınavıyla ilgili olarak talebini şu şekilde iletmişti: ''Ekim 2015 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik, beraberinde yeni sorunları da getirmiştir. Yöneticilik tecrübesini, bilgi birikimini değerlendirmeyi, kurumsal hafızanın devamlılığını göz ardı ederek tüm müdür yardımcılarını/başyardımcılarına sınav dayatmak; görev süresini dört yıl olarak belirleyip sonrasını adaylar açısından belirsiz bırakmak, yönetici görevlendirme sürecinde yeni sorun alanları oluşturacaktır. Bu nedenle mevcut yöneticilerinin bilgi birikimlerini ve tecrübelerini koruyacak bir düzenlemeye ihtiyaç olduğu ortadadır” 


Eğitim-Bir-Sen'in müdür yardımcılığı/müdür başyardımcılığı yazılı sınavında değişikliğie gidilmesi talebi üzerine, sınava hazırlanan öğretmenler arasında ''Acaba sınav yapılmayacak mı?'' düşüncesi oluşmuştu.

 MEB'in yazılı sınavı kaldırmak gibi bir düşüncesi bulunmadığı okuyucularımızla paylaşmak isteriz. Eğitim-Bir-Sen'in bu konuda değişiklik talebi olsa da Bakanlık bu sınavı daha önce duyurduğu tarih olan 20 Mart 2015 tarihinde yapacaktır.
Konuyla ilgili gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam edeceğiz...

 

Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim