Öğretmen Diyarı

MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİ UZATILMAYAN İDARECİLER ÇÖZÜM BEKLİYOR

Bildiğiniz üzere 27.01.2016 tarihinde MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğine dört yıllık görev süresini dolduran müdür başyardımcıları/müdür yardımcılarına Okul Müdürünün inhası, İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi ve Valilik Makamının onayı ile bir dört yıl daha idareci olma hükmü getirilmiştir.

Sınavı kazanıp okullarında dört yılı dolan müdür yardımcılarının bir önceki yönetmelik hükümleri gereğince bir dört yıl daha kendi okullarında müdür yardımcısı olarak çalışabilmeleri için 12 Haziran 2015 tarihinde Okul Müdürleri tarafından inhaları ilan edilecekti.

Ancak Yönetmeliğin dava neticesinde durdurulması, bu teklifin yapılmasını engellemiş sizin tasarrufunuzla görev süresi dolan müdür yardımcıları görevlendirmeyle görev sürelerine devam etmiştir.

Bu yöneticiler her ne kadar kendi kurumlarında görevlendirmeyle müdür yardımcısı olarak göreve devam etseler de Valilik Makamınca bir atama yapılmadığından Kanun gereğince kadroları başka bir okula öğretmen olarak alınmış oldu. Yönetmelikte bahsi geçen değişikliğin bunları da kapsayıp kapsamadığı netlik kazanmamıştır.

 Edinilen bilgiye göre Eğitim-Bir-Sen yetkilileri konuyu bakanlık gündemine taşımış ve bakanlık ta sorunun çözümü notasında olumlu kanaat belirtmiştir. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Danıştay'ın iptal kararı sonrası görevlendirilmeleri yapılmayan bu grubun sorunun çözümü için yönetici görevlendirme sürecinde klavuzda çözüme yönelik hüküm konması bekleniyor.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol