Öğretmen Diyarı

Müdür Yardımcılığı Atamaları Hakkında, MEB'den Uyarı
1- Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı görevlendirmelerinde il sıralamaları adayların sınav puanları,sınav puanlarının eşit olması durumunda yöneticilikte geçen süre,bunun da eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet puanı esas alınarak hesaplanmaktadır.Adayların yöneticilik hizmet süresi ve öğretmenlikteki hizmet puana adayın MEBBİS sisteminden alınmaktadır.Bakanlığımıza gelen geri bidirimlerden adayların MEBBİS bilgilerinin yanlış olması nedeniyle sistem yanlış aktarıldığı anlaşılmaktadır.Bu nedenle sıralama bilgileri yanlış olmakla ve güncellemeler nedeniyle sıralamalar değişmektedir.Bu nedenle başvuru ekranından sıralama bilgisi kaldırılacaktır. Yöneticilik görev süresi ve öğretmenlikteki hizmet puanı yanlış olan adayların başvuruları reddedilerek adayların MEBBİS bilgilerin güncellenerek başvuruların yeniden yapılması gerekmektedir.

2- 2016 yönetici görevlendirme klavuzu'nun A bölümü 2.32'inci madesinde; ''Elektronik başvurularda adayların bilgileri MEBBİS'ten alınacağından MEBBİS bilgilerinin güncel,tam,doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.Adaylar,güncelleme işlemlerini başvutulst bitmeden önce yapmak zorundadır.Başvurular bittikten sonra yapılacak güncelleme istekleri dikkate alınmayacaktır.Adaylar MEBBİS bilgilerinin güncellemesinden sorumludur.'' denilmektedir. Yukarıdaki hüküm nedeniyle hatalı bilgiler ile yapılan başvuruların daha sonra tespit edilmesi halinde adayın başvurusu iptal edilecektir.

3- 2016 yönetici görevlendirme kılavuzu'nun B bölümü 1.8'inci maddesinde; ''Yönetmelik ve Kılavuzda belirtilen iş ve işlemler sorumlu kişilerce süresi içerisinde, doğru,eksiksiz ve tam olarak yerine getirecektir. Aksi hdurumda oluşabilecek her türlü olumsuzluktan ilgili kişi ve kurumlar sorumlu olacaktır.'' denilmektedir. Yukarıdaki hüküm kapsamında okul/ilçe/il müdürlükleri başvuruları onaylarken adayların başvuru bilgileri ve başvurularını kontrol ederek onay ve ret işlemini yapmalıdır.

4- Yalnızca dolu iken sehven boş gösterilen okul/kurumlar güncellenmektedir. Yapılan kontenjan güncellemerinden ilinizdeki yönetii adaylarının bilgi sahibi olması gerekmektedir. Yukarıdaki maddelerin dikkate alınması ve yönetici adaylarının bilgilendirilmesi hususunda gereğini rica ederim

Merkez Atama Daire Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel MüdürlüğüKaynak: Kamuajans.com/ÖZEL

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim