Öğretmen Diyarı

Müdür Rehber Öğretmenligine Atandı

Milli Eğitim Bakanlığı, dört yılını dolduran okul müdürlerinin görevine son verdi. Bu şekilde toplam 16 bin müdürden 7 bini görevden alındı. Boşalan müdürlüklere ise yeni atamalar yapıldı. Bunlardan biri de Manisa'daki Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Birgi. Burada üç yıl boyunca müdür olarak görev yapan, havuza alındıktan sonra 75 puanı geçemediği için Ticaret Borsası Anadolu Lisesi’ne rehber öğretmen olarak atanan Birgi, görevden alınma şeklinin etik olmadığını söyledi.

 

Fatih Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından, Öğretmenler Günü dolayısıyla Taş Fabrika’da düzenlenen programda, Bayram Birgi’ye okula katkılarından ötürü plaket verildi. Burada konuşan Birgi, sorgulanması gereken tek şeyin görevden alınma şekli olduğunu belirterek, “Bunu etik olmadığı için söylüyorum. Yani ben okulumda çok mutluydum, şimdiki okulumda da çok mutluyum. Öğretmenler Günü'nü böyle kutlamak istemezdik. Biz bunu haketmedik.” dedi. Yerine atanan Müdür Mehmet Ziya Çiçek'in üzgün olduğunu söylediğini aktaran Birgi, "Ama ben kendi adıma üzgün değilim, çünkü üç yıl gerçekten çok güzel bir görev geçirdik. Bu başarıda bütün öğretmen arkadaşlarımızın katkıları var. Bu üç yıl içerisinde belki istemeden kırgınlıklar yaşanmış olabilir ama bilinçli olarak hiç kimseyi kırmadım. Bütün arkadaşlarla iyi bir şekilde, dostça ayrıldığıma inanıyorum. Burada tek tartışılması gereken ya da benim sorgulamam gereken tek olay, bizim görevden alınma şeklimizdir.” diye konuştu.

 

Yeni Müdür Çiçek ise bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği geliştirdiğini kaydederek, okul yönetimine ve aile birliğine, desteklerinden dolayı teşekkür etti. Çiçek, Bayram Birgi’ye de plaket takdim etti.

 
 
personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim