Öğretmen Diyarı

Mücadele ettiler kazandılar:
  Osman Çınar Ortaokulu imam hatip olmayacak! İzmir Bayraklı'da Osman Çınar Ortaokulu'nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı tepki gösteren ve mücadele başlatan veliler kazandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi yazısıyla, okulun dönüştürülmeyeceği duyuruldu.
İzmir Bayraklı'da Osman Çınar Ortaokulu'nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı tepki gösteren ve mücadele başlatan veliler kazandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi yazısıyla, okulun dönüştürülmeyeceği duyuruldu.  İzmir’de son aylarda hız kazanan okulların imam hatiplere dönüştürülme süreci ve bu dönüşüme karşı velilerin mücadelesi devam ediyor. Bayraklı'daki 930 mevcutlu Osman Çınar Ortaokulu, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imam hatip okuluna dönüştürülmek istendi. Duyumlar üzerine bir araya gelen veliler, öğrenciler ve mahalle halkı, okulun dönüşümüne karşı mücadele başlattı. Okullarına sahip çıkmak için sık sık toplanan ve taleplerini belirleyen veliler, imam hatip dayatmasına itiraz ettiler.  İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün imzasıyla okula gönderilen resmi yazıda, okulun kademeli dönüşümünün 2016-2017 öğretim yılında gerçekleşmeyeceği bildirildi. 

Kaynak: haber.sol.org.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim