Öğretmen Diyarı

Mobbingci Okul Müdürü

Geçtiğimiz günlerde Ek binanın açılışına Bakan ve İl müdürünün katıldığı, Ankara, Etimesgut İlçesi ” İş baskısı” yaptığı iddia edilen okul müdürünün hakkında açılan soruşturma ile çalkalanıyor.

ANKARA – ETİMESGUT – Fatma – Hacı Hüseyin Akgül Kız Teknik Ve Meslek Lisesi   Müdürü hakkında 21 öğretmenin şikayetçi olması nedeniyle Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişlerince inceleme ve soruşturma açıldı.

İnceleme ve soruşturmada Okul Müdürünün Öğretmenlere başta iş baskısı, ve ayrımcılık yaptığı iddiaları ile başta ibadet yapma özgürlüğünü sınırladığı iddialarından tutun ki rencide etme ve buna benzer onlarca iddia ile çalkalanıyor.  Okulda gerginliğin ve huzursuzluğun hat safhada olduğu okulun her an olaylara gebe olduğu  soruşturmanın selameti ve sıhhati için, bir an önce okul müdürünün görev yerinin değiştirilmesini isteyen öğretmenler okuldaki gerginlin her şeyi içine alarak büyüdüğüne dikkati çekmekteler.  okulda inceleme ve soruşturmanın devam ettiği ifade edilmekte.

okul müdürünün 2011,2012 eğitim yıllarında yüz yüze eğitim yapıldığı gerekçesi ile kendisine haksız yere ücret aldığı ve yaz aylarında yüz yüze eğitim verilmediği halde ücret aldığı iddialarında incelemeye alınacağı bilgisi öğretmenlerce şikayet edildiği konunun da incelemeye alındığı ifade ediliyor.

Bu şikayet İlçede bir rekoru da elinde bulunduruyor

okul müdürünü 21 öğretmenin şikayet etmesi ilçede bir rekor olarak ifade ediliyor. iddiaların doğruluklarının soruşturulduğu sübut bulup bulmadığı soruşturmanın sonucunda belli olacağı, bu nedenle ilçenin tüm  eğitimcileri bu soruşturmanın sonucunu merakla bekliyor. kamu.tv.tr olarak bizde bu soruşturmanın sonucunu takip edecek ve iddiaların gerçek dışı olup olmadığını okuyucularımızla paylaşacağız

 

zuhal yazgan@kamu.tv.tr

 

Anahtar Kelimeler:
Mobbingci Okul Müdürü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim