Öğretmen Diyarı

Milyonlarca öğrencinin cuma günü karne alacak olmasına rağmen, Kayseri'de il içi öğretmen atamalarının hala yapılamadığı ortaya çıktı.
 İddiaya göre Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü, il içi öğretmen atamalarını henüz yapamadı. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı bu hafta Cuma günü sona erecek. Okullarda dersler artık tamamlandı. Milyonlarca öğrencinin birkaç gün sonra karne alacak olmasına rağmen, Kayseri’de il içi öğretmen atamalarının hala yapılamadığı ortaya çıktı. 
 
TASLAK LİSTE ELDEN ELE 
 
İddiaya göre skandal bununla sınırlı değil. Atamalar henüz valilik tarafından onaylanmadı. Ancak taslak atama metninin bir şekilde ortaya çıktığı ve öğretmenler arasında elden ele dolaştığı belirtiliyor. Yeni yerlerinden memnun olmayan öğretmenlerin kapı kapı dolaşıp torpil aradığı ve tayinini istediği okula çıkarmak için çalıştığı ileri sürülüyor. 
 
ÖNCE TECAVÜZ SKANDALI, ŞİMDİ ATANAMAMA 
 
Kayseri Milli Eğitim, kısa bir süre önce lise öğrencisi Cansel’in intiharıyla gündeme gelmişti. Melikgazi Lisesi 12. sınıfta okuyan C.B.K., Matematik öğretmeni B.Ö.’nün tecavüzünün ardından intihar etmişti. Okul yönetiminin çirkin olayı örtbas etmek istediği ileri sürülürken, öğretmen suçunu mahkemede kabul etmişti.
 
KAYNAK: Karşı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim