Öğretmen Diyarı

Milli takımda son dakika şoku

Başarılı savunma oyuncusunun adalesindeki yırtık, İzlanda maçına yetişmesini engel olduğu için Semih, A milli takım kadrosudan çıkarıldı.

Türkiye A Milli takımının halen devam eden antrenmanında Selçuk İnan sakatlandı. Tarık Çamdal'ın ikili mücadelede sağ ayağına basması üzerine sakatlanan ve yerde kalan Selçuk çalışmayı yarıda bıraktı. Çift kale sırasında acı içinde yerde kalan Selçuk İnan, antrenmanı tamamlayamadı. Arkadaşları Emre, Burak hemen Selçuk'un yanına giderken Selçuk'un ayağına hemen buz tedavisi uygulanmaya başlandı.


Milli oyuncular Tarık Çamdal ve Ahmet İlhan İzlanda maçı öncesi açıklama yaptılar;

Tarık Çamdal:

Dünya Kupasına gitmek istiyorduk. Grup lideri olarak çıkabileceğimiz gruptu ama çıkamadık. Artık turnuvalara ve 2016 Avrupa Şampiyonasına katılmak istiyoruz. Sağ ve sol kanatta da oynayabilirim bu noktada çekincem yok. Buraya Galatasaray forması ile geldiğim için mutluyum.  Türkiyede örnek aldığım kişi Gökhan Gönül...Sol tarafta ise dünyada Lahm'ı çok beğenirim. Milli takımın parçası olmak her futbolcunun hayalidir.Önümüzde İzlanda maçı var, Danimarka karşısında bu maçın provasını yaptık. Kazanmak istiyoruz. İzlanda'ya sadece 1 galibiyetimiz varmış, bir kez daha kazanacağız. Kazanmak istiyoruz. İzlanda, Danimarka gibi sert bir takım. Onlarla oynamamız lazım.

Ahmet İlhan:
Danimarka maçının ilk yarısında çok kötüydük. Bunun da farkında idik. Ancak hocamız Fatih Terim'in yaptığı değişiklikler oyun şekli ve sistemini değiştirdi. Önde basarak galip geldik. İnşallah biz İzlanda'ya karşı da iyi futbolla galip geleceğiz. Milli takımın havası çok güzel. Burada bir aile ortamı var. Çok güzel atmosfer hakim. İzlanda maçı çok önemli bir karşılaşma. Katı savunma yapan bir ekip. Gruplara iyi başlamak istiyoruz. Ediz Bahtiyaroğlu'na Allahtan rahmet diliyorum. Avrupa Şampiyonasına direk gitmek istiyoruz. Hep son dakika gittiğimiz için bu kez direk gitmek istiyoruz. Müthiş bir aile ortamı yakalandı. Bu ortam bizi başarıya götürecek. Yatmaya bile beraber toplu hareket ediyoruz. Her anı beraber geçiriyoruz. Zor rakiplerimiz var grubumuzda ama Türkiye hakettiği gibi direk çıkacak bu gruptan...
hürriyet

Anahtar Kelimeler:
Milli Takım

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol