Öğretmen Diyarı

 MİLLİ EĞİTİMİN SARAYI !

Kentte binlerce derslik açığı varken Milli Eğitim Müdürlüğü, ek derslik olarak yapılan binayı makam yaptı.

Milli Eğitim’deki tartışmalar bitmiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları derken bu kez de Milli Eğitim’in yeni hizmet binası Kayseri gündemine bomba gibi düştü. Milli Eğitim Müdürlüğü önümüzdeki günlerde Talas Yolu üzerindeki Mimarsinan Endüstri Meslek Lisesi içinde yaptırılan yeni binaya taşınacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni binaya taşınmasını Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, mevcut binanın yetmemesi olarak açıklıyor. Ancak, kentte Milli Eğitim’in yeni bir bina yaptırdığı adeta bir sır olarak saklanmış.  

 

Eğitim camiasından isimler dahi böyle bir binadan haberdar değilken, yine aynı çevreler söz konusu binanın Mimarsinan Endüstri Meslek Lisesi’ne ek derslik olarak yaptırıldığını vurguluyor. Peki kentte ek dersliğe ihtiyaç yok mu? Bu soruya yanıt veren eğitim camiasından isimler 4+4+4 sistemine geçilmesinin ardından ek derslik ihtiyacının kat be kat arttığını vurgularken, “Sabah ezanıyla okula giden ya da yatsı ezanıyla eve dönen çocuklardan daha iyi gösterge olur mu?” diyor. Kent genelinde binden fazla derslik açığı olduğu vurgulanırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası yapması nasıl açıklanabilir? Bu noktada son günlerin popüler tartışması Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı akıllara getiriyor. 

 

Eğitim camiasından isimler, binin üzerinde derslik açığı varken Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ek derslik olarak yapılan binaya taşınmasının israf olduğu görüşünde birleşerek, “Bu da Milli Eğitim’in Sarayı” şeklinde yorum yapıyor. Binanın temelinin yaklaşık iki yıl önce atıldığı belirtilirken, Çardıroğlu’ndan önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Ceylan Kayseri Olay Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Ceylan, kendisinin görev yaptığı dönemde hizmet binası konusunda girişimlerinin olmadığını belirtti.

 

kaynak: www.kayseriolay.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol