Öğretmen Diyarı

Milli Eğitimden okullara şoke eden mesaj

Okulların kapanması, öğrencilerin karnelerini bile alması, hatta TEOG sınavının yapılmasından sonra gönderilen mesaj, akıllara farklı soru işaretlerini getirirken, belirtilen tarih ve saat ise herkesi şaşırttı. Mesajları sosyal medyadan paylaşarak skandalı ortaya çıkaran Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, “Lütfen biri bana bunun şaka olduğunu söylesin” diyerek tepkisini dile getirdi.

2014 – 2015 eğitim öğretim yılı 2 hafta önce sona erdi. Tüm yazılılar ve sözlüler yapıldı, öğrenciler ve öğretmenler karnelerini aldı ve tatile girdi. Hatta TEOG sınavı bile yapıldı. 

İLGİNÇ MESAJ

Ancak, dün eğitim personeline gönderilen bir mesaj Milli Eğitim camiasını şoke etti. Bazı mesajlarda Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü, bazılarında ise Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak yazan mesajlarda şöyle denildi: “E- okul sisteminde 8. Sınıflar için seçmeli derslerden notları girilmeyen dersi bulunan okulların not girişleri açılmış olup, not girişlerini 27.06.2015 Cumartesi saat 12.00’a kadar tamamlamaları gerekmektedir”

MİLLİ EĞİTİM CAMİASI ŞOKTA

Okulların kapanmasının üzerinden 2 hafta geçtikten sonra, öğrenciler, öğretmenler ve aileler tatile girdikten sonra, tüm notlar bitirilip karneler verildikten sonra gönderilen bu mesaj Milli Eğitim camiasını şoke etti. Mesajda bahsedilen Cumartesi gününü mesai dışı olması bir gün ve saat olması da dikkat çekti. 

NEDEN BU MESAJ GÖNDERİLDİ?

Öğrenci ve velileri de tedirgin eden mesajın neden gönderildiği ise herkesin kafasını kurcalıyor. Öğrenci ve veliler, karnelere verilen notların değişip değişmeyeceğini, neden notların zamanında girilmediğini, girmeyen öğretmen ve idarecilerin kimler olduğunu, notların girilmesi için neden hafta sonunun tercih edildiğini merak ediyor. Kamuoyu Bilecik Valisi ve Bilecik Milli Eğitim müdürlüğünden açıklama bekliyor. 

BİRİ ŞAKA OLDUĞUNU SÖYLESİN

Yaşanan skandalı sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflarla belgeleyen Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, mesajın milli eğitim camiasında şaşkınlıkla karşılandığını belirterek, “Lütfen biri bana bunun şaka olduğunu söylesin” diyerek tepkisini dile getirdi.

kaynak: haber11.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim