Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Müdürü’nün “Şuur” problemi!

Mustafa Yavuz-Gaziantep

 

Okul müdürlerine yaklaşık 1,5 saat konuşan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, söz alan bir okul müdürünü tersleyerek elinden mikrofonu aldırdı.

 

Gaziantep’te bir ilkokulda okul müdürlüğü yapan, Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Bölge Sorumlusu Kemal İslamoğlu müdürler toplantısında söz alarak Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak Gaziantep’in eğitim sorunlarını istişare etmek için randevu talep ettiklerini fakat olumlu cevap alamadıklarını söyledi.

 

Bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci’nin “Şuurlu Öğretmenler Derneği” ismiyle alay edip küçümsemeye çalışması salonda buz gibi bir hava esmesine neden oldu.

 

Ekinci, seviyesini düşürmeye devam ederek, randevu talebine "derneğin isminden dolayı" olumlu cevap vermediklerini söyledi.

 

Salonda Şaşkınlık ve Tepki

 

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin bu çirkin üslup ve tavrı okul müdürleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı ve salonda soğuk duş etkisi yaptı.

 

Olay üzerine bir açıklama yapan ÖĞDER Bölge Sorumlusu Kemal İslamoğlu, “Gaziantep gibi eğitim sorunlarının en yoğun olduğu bir ilin, bu denli ön yargılı bir kafa yapısına sahip birine teslim edilmiş olması vahim. Bu kafa yapısının Gaziantep’in eğitim sorunlarını çözeceğine daha da artıracağı ortadadır. Kurulduğu günden bu güne Gaziantep ve ilçelerinde eğitim alanında sayısız ulusal ve uluslararası konferans, seminer, bilgi şöleni, yarışma ve basın açıklamaları yapan, binlerce eğitimcinin gönül verdiği Şuurlu Öğretmenler Derneği’ne karşı takınılan tavrın düzeltilmesini ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin acilen özür dilemesini ÖĞDER bölge sorumlusu olarak kamuoyu adına talep ediyorum” dedi.

 Milli Gazete

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim