Öğretmen Diyarı

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN KIYAFET TEPKİSİ

MUŞ’un işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümü, törenlerle kutlandı. Kutlamalara katılan Muş Halk Eğitim Merkezi’nin halk oyunları ekibindeki kızların giydiği kıyafetler tartışmalara neden oldu.

 

 

Törenler, Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konuması ile başladı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde bulunan tören alanında devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Piyade Teğmen Göker Gürboğa tarafından günün anlam ve önemine belirten konuşma yapıldı.

Belediye Başkanı AKP’li Feyat Asya, Muş’un işgalden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını, bayramların en anlamlısı ile coşulduğunu söyledi. Konuşmaların ardından şiirler okundu. Kurtuluş dolayısı ile yapılan sportif karşılaşmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Tören sonunda Halk Eğitim Merkezi’nin halk oyunları sahnelendi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN KIYAFET TEPKİSİ

Giydikleri siyah pantolon ve mavi gömlekle Ege, Karadeniz ve Doğu Anadolu yörelerinin oyunlarını sergileyen ekibin kıyafetleri tartışmalara neden oldu. Tören sonrasında bazı kişiler Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Belediye Başkanı Feyat Asya’ya, “Bu kıyafetler bizi temsil etmiyor. Kızlar daracık giyinmiş” diyerek tepkilerini dile getirdi. Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı da programın komite tarafından düzenlediğini belirtti. Belediye Başkanı Feyat Asya da vatandaşlar gibi olaya tepki göstererek, “Ne oynanan oyunlar ne de giyilen kıyafetler yöremize ait değil. Bu konuda gerekli girişimleri yapacağız” dedi.

 

Kaynak: mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim