Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliklerden Bi haber !

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı bu sene kurban bayramı nedeni ile ilk kez 28 Eylül Tarihinde başlayacak.

İllerin 2015-2016 Çalışma Takvimleri incelendiğinde bir çok ilde hala okulların açılış tarihi 14 Eylül görünüyor. Çalışma takvimlerinde bir enteresan durum ise sen başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı.

Hala yürürlükte olan Okul Öncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre: Öğretmenler kurulu MADDE 34 –

(1) Öğretmenler kurulu, okul müdürünün başkanlığında varsa müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile öğretmenlerden oluşur. Müdürün bulunmadığı zamanlarda öğretmenler kuruluna varsa müdür başyardımcısı, yoksa görevlendireceği müdür yardımcılarından biri başkanlık eder.

(2) Kurul çalışmaları ile ilgili olarak; a) Öğretmenler kurulu, ders yılı başlamadan önce, ikinci dönem başında ve ders yılı sonunda toplanır. Ayrıca okul müdürünün gerekli gördüğü zamanlarda ve kurul üyelerinin salt çoğunluğunun yazılı isteği doğrultusunda da kurul toplantısı yapılır.

b) Toplantı günleri ve gündemi, en az iki gün önceden imza karşılığı ilgililere duyurulur ve gündemin bir örneği öğretmenler odasına asılır. Kurul toplantısına başlamadan önce, gerekli görülen diğer konular da oy çokluğuyla kurul gündemine alınabilir.

     Yani toplantıların yapılabileceği en erken tarih 3 Eylül 2015 'tir. Gelin görün ki Başta Ankara İl Milli Eğitim olmak üzere bir çok il toplantıları 1-2 Eylülde çalışma takvimine almış.

Ankara İl Milli Eğitim 2015-2016 Çalışma Takvimi İçin TIKLAYINIZ

KAYNAK:haberyenirota.com/özelhaber

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Salih 2 yıl önce

Memlekette seminer yapıyorum. Kendi okulumun müdürü 10 Eylül Perşembe toplantı var dedi. Müdürüm, seminerden bir günlük izin alıp onca yolu tepip toplantıya katılmamı istiyor, ne yapmalıyım?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim