Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Müdürleri Yargılanacak

İzmit, Kartepe ve Derince Kaymakamlarının savcılığın isteği doğrultusunda ilçe milli eğitim ve şube müdürleri hakkında soruşturma izni verdiği öğrenildi.

Soruşturma izni verilen müdürler, okul müdürlerini bilgi ve belge olmadan 75 altında puan vererek görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor.

 

SORUŞTURMA İZNİ VERDİ

Okul müdürlerine bilgi ve belge olmadan yanlı ve kasıtlı 75 altında puan veren ilçe milli eğitim ve şube müdürleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı inceleme yeni boyut kazandı.

İzmit, Kartepe ve Derince Kaymakamları, Savcılığın isteği doğrultusunda milli eğitim ilçe ve şube müdürleri hakkında Soruşturma İzni verdi. İlçe milli eğitim müdürleri görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor.

 

SAVUNMA HAZIRLIYORLAR 

Kaymakamların Soruşturma İzni verdiği İzmit, Kartepe, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin savcılığa verecekleri savunma için bilgi ve belge topladıkları öğrenildi.

Derince ilçe milli eğitim müdürü Ömer Akmanşen, değerlendirme puanı verirken yapması gereken bilgi ve belgeleri bugünlere okullardan istiyor. Kartepe İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Sami Demirci'nin de belge peşine düştüğü öğrenildi.

 

kocaeliöncü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim