Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim, Dünya Kitap Günü Dolayısıyla 'Önce Kitap' Etkinliği Düzenliyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nin Basın Daveti;

"25 Nisan 2013 Perşembe günü İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okulların tamamında öğrenciler, öğretmenler ve tüm personel, “Önce Kitap” sloganıyla ilk derste kitap okuyarak güne başlayacak.

Okuma kültürünün yaygınlaşması, öğrencilerimize ve topluma kitabı sevdirme ve okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde yürütülen “Türkiye Okuyor” Kampanyasına paralel olarak  “Okuma Kültürü Dersi ve Yazarlar Okullarda” başta olmak üzere birçok projeyi hayata geçiren İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası münasebetiyle 25 Nisan 2013 Perşembe günü “Önce Kitap” sloganıyla yeni bir etkinliğe imza atacak.

Etkinlik kapsamında 25 Nisan 2013 Perşembe günü İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okulların tamamında öğrenciler, öğretmenler ve tüm personel, “Önce Kitap” sloganıyla ilk derste kitap okuyarak güne başlayacak. “Kitabın ve okuma alışkanlığının önemini” vurgulamak, okumayı özendirmek; yayına, yayın hakkına, düşünce ve ifade özgürlüğüne saygıyı teşvik etmek; kitabın kültür alışverişini sağlayan, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü geliştiren niteliğiyle dünya barışına hizmet etmek için düzenlenen etkinlikte resmi ve özel okul müdürlükleri kendi planlamasını yaparak 25 Nisan 2013 Perşembe günü ilk derste öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm personelin kitap okumasını sağlayacak.

Pek çok uluslararası kuruluş ve UNESCO tarafından “Dünya Kitap Günü” olarak ilan edilen 23 Nisan Dünya Kitap Günü ve Kütüphaneler Haftası münasebetiyle, 25 Nisan 2013 Perşembe günü gerçekleştirilecek “Önce Kitap” etkinliğine öncülük eden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile yazarlar H. Salih Zengin, Yalvaç Ural, Ayşen İnci de etkinlik kapsamında öğrenciler ve ilgililerle birlikte Bahçelievler Erguvan Ortaokulu’nda ilk derste (08.30-09.10 arasında) kitap okuyacaktır.

“Önce Kitap” etkinliği 25 Nisan 2013 Perşembe günü saat 8.15’te gerçekleştirilecek.


Tarih    : 25 Nisan 2013 Perşembe"

 

 

eğitimajansı


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim