Öğretmen Diyarı

 Milli Eğitim Bakanı\'nı istifaya çağırdılar!

 

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın eğitime müdahale ettiğini ile süren CHP İstanbul Gençlik Kolları üyesi bir grup, saat 11.00'de Cağaloğlu'ndaki İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplandı. 'Milli eğitimdeki kara saltanada dur de!', 'Monarşiye hayır!', 'Bilal eğitimden elini çek' yazılı pankartlar taşıyan grup, 'Bilal eğitimden elini çek' sloganları attı. Eyleme İstanbul CHP Milletvekili Faik Tunay da destek verdi.

 

Yapılan görüşmenin içeriğini şiddetle eleştiren Milletvekili Tunay şöyle konuştu: "Bir ülkede başbakanın oğlu ya da kızı olabilirsiniz. Bizim hiç kimseyle problemimiz yok. Ama o çocuklar kendi görev ve yetkilerini aşıp, bir ülkenin en hayati konusu olan milli eğitim politikalarıyla ilgili etrafa direktifler veriyorsa ve bu milli eğitim politikalarını şekillendirmeye çalışıyorsa demokratik, laik ve hukuk devletinde buna herkes isyan ve itiraz eder. Ben herkesin dikkatini bu konuya çekmeye çalışıyorum. Mesele CHP mensubu ya da başka bir parti mensubu olmak değil. Ülkesini seven, ülkenin geleceğini seven herkesin buna karşı çıkması gerekiyor. Tekrar ediyorum. Bizim kimsenin evladıyla problemimiz yok. Babanız başbakan diye 'Ben istediğimi yaparım.' derseniz, buna herkes isyan eder. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız."

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı istifaya davet eden CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü Başkanı Recep Karakoç da "Sayın Milli Eğitim Bakanımıza da bir sorumuz var... Bilal Erdoğan hangi görev, yetki ve sıfatla Milli Eğitim Bakanlığı'nın politikalarını belirleyip, fikir beyan edip, uygulamaya koymaktadır ve hangi demokratik ülkede devletin bir bakanı hiçbir yetkisi ve görevi olmayan bir kişinin fetva gibi söylemlerine seve seve itibar etmektedir?" diye konuştu.

\"Cihan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol