Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanı'ndan Tekli Eğitim Açıklaması Geldi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2019'a kadar ikili eğitim kalkacağını ve tekli eğitime geçileceğini, öğretmen açığı iddiasının da doğru olmadığını bildirdi. AK Parti Grup Toplantısı'na katılmak üzere Meclis'e gelen Yılmaz, gazetecilerin sorusu üzerine herhangi bir öğretmen açığının bulunmadığını belirterek, "30 bin öğretmen sisteme dahil oldu.
Dolayısıyla bir öğretmen açığını iddia edebilmek doğru değil." ifadesini kullandı. "Norm fazlası öğretmene sürgün" başlığıyla haberlerin bazı gazetelerde yer aldığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Aynı il içerisinde bir okuldan bir başka yere tayin ettiğimizde farklı bir nitelendirme yapıyor. Sorumluluğumuz 18 milyon öğrenciye, 78 milyon millete. Bir insan 40 yılda emekli olur diyelim. Demek ki bütün ömrü boyunca kamudaki dönemde 8'er yıl çalışıp, 5 okul değiştirecek ve emekli olacak.
Bu da normal. Değil mi? Geçen gün gördüm, '16 yıldır aynı okuldayım. Tayinimi çıkarttılar, bu büyük haksızlık' diyor ve bunu da gazete yazıyor, vatandaşa sunuyor. Dolayısıyla da doğru olan şeyleri desteklemek lazım. Yanlış olan şeylerin yanında durmamak lazım." Eğitimde tam gün düzenlemesiyle ilgili soruya ise Yılmaz, "Ne dedik? 2019'a kadar ikili eğitimi kaldıracağız, aşama aşama. Şu anda bile birçok ilde yavaş yavaş kaldırıldığını görüyoruz. İnşallah iyi bir çalışmayla 2019'a kadar ikili eğitim kalkacak, tekli eğitime geçeceğiz." yanıtını verdi.


Kaynak:  AA

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
es 1 yıl önce

zamanı dolan müdür veya öğretmenler okula hiç bi katkı bırakmıyorlar.uzun vadeli işlere ellerini sürmüyorlar,okulda döner sermaye için sanayi ile anlaşmalar yapılacak örneğin,hiçbirine bulaşmıyor müdür bu tarz konuları nasıl çözecek devlet.30 yıldır milletvekili olan insanlar aynı tbmm de çok mu verimliler sanki

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim