Öğretmen Diyarı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan 20 Bin Suriyeli Öğretmen Açıklaması
Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz'dan 20 bin suriyeli öğretmen açıklaması geldi. 514 Eğitici için eğitimler başladı. Söz konusu eğitimleri alan 514 Eğitici 20 bin suriyeli öğretmenin...
Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz , yaptığı basın toplantısında 514 Suriyeli Öğretmenin eğitici olarak yetiştirileceğini dile getirdi.

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Eğiticilerin eğitimleri Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 20 farklı akademisyen tarafından verilecek. Konya'da yapılack eğitimler, iki grup halinde öğretmenlik mesleğine giriş, öğretim yöntem ve teknikleri , Ölçme değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi eğitimlerle gerçekleşecek. Eğitimlerin devamında eğitim almış 514 suriyeli eğitici tarafından çeşitli illerdeki 20 bin Suriyeli öğretmene , iki hafta boyunca 90 saatlik eğitim verilecektir.  " dedi.


Kaynak:Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Çocuksuz Felsefeci 1 yıl önce

5 sene okudum,yetmedi ikinciyi okudum kurslara gittim ömrüm gitti evlenemiyorum bile düğünüm iptal bile olabilir neler çektim atanmak için fabrikalarda bile çalıştım öğretmenim ben Öğretmen :( tamam onların da hakkı eğitim ama yalvarıyorum bu Ülkede eğitimi Vatansever ve idealist Öğretmenlere bırakın! Atanalım artık! Psikolojim bozuldu :( Ülkemizi Türk Öğretmenlere emanet edin!

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim